WC Spring Fling STaC

WC Clubs
May 6-12,2019


Tue AM Open Pairs
140.0 Tables / Based on 139 Tables

MPsABCNamesScore
17.34
1


Steve Kolodney - Rich Perry; Sacramento BC69.64%
13.01
2


Robert Esch - Gerald Georges; Sun City BC68.40%
9.75
3


William Curtis - Don Patterson; Country Bridge67.69%
7.32
4


Heather MacGregor - James Slinger; Bridge4Fun67.13%
5.49
5


Wirt Gilliam - Sam Madison-Jammal; San Diego BC66.80%
10.16
6
1
1
Wanwan Ren - Qing Lu; San Jose BC65.18%
3.09
7


Paul Darin - Barbara Blake; San Diego BC63.65%
7.62
8
2
2
Gary Comer - James Babich; Pleasant Valley63.24%
1.93
9


Loretta Bromberg - Robert Sampson; Pickleweed BC63.10%
5.72
10
3
3
Jana Cushman - Steve Carr; ThinkSlam62.91%
1.88
11


James McHollan - Ann Wells; Sandia62.50%
1.45
12


Chuck Duke - Lorraine O'Donnell; Sun City BC62.15%
1.33
13


Robert Harward - James Black; Country Bridge62.00%
1.90
14


Mac Busby - Cameron Cotton; San Diego BC61.98%
1.78
15


Marel Bates - Deborah Levinson; Bridge Academy II61.90%
1.36
16


Jim Johnsen - Marilyn Kalabsa; San Diego BC61.78%
1.78
17


Mike Bandler - Jerry Weitzner; East Bay Community61.72%
1.25
18/19


Steve Gross - Robert Bass; Bridge Academy II61.61%
1.69
18/19


Peggy Craig - Ervin Pfeifle; Sun City BC61.61%
1.59
20


Joanne Merry - John Jefferson; Sacramento BC61.31%
4.29
21
4

Marjorie O'Malley - Charles O'Malley III; San Diego BC61.26%
1.78
22


Gary Soules - William Sanford; Folsom BC60.88%
1.59
23/24


Robert Thomson - Ingrid Purcell; Pickleweed BC59.82%
3.21
23/24
5

Laura Walters - Anne Bossange; San Jose BC59.82%
2.41
25
6

Robert Shiner - Sylvan Karfiol; Folsom BC59.72%
2.44
26


Joseph Chui - Fung Bao; ThinkSlam59.54%
1.25
27


Steve Hubbell - Lani Ray; Bridge4Fun59.49%
2.78
28
7
4
Madhukar Mehta - Molly Roff; San Mateo BC59.47%
1.59
8

Jacqueline Kovnat - Melvin Kovnat; Pleasant Valley59.38%
1.78
9

Joel Teller - Robert Berger; East Bay Community59.17%
2.09
10
5
Karen Rice - Sheryl Johnson; ThinkSlam58.86%
1.78
11/12

Dennis Uthe - Bill Allgood; Folsom BC58.80%
1.78
11/12

Pamela Benz - Peter Andrews; Bridge4Fun58.80%
1.25
13

Brian Eisenberg - Irwin Lichtblau; East Bay Community58.54%
2.44
14
6
Robyn Lee - Eileen Battat; San Mateo BC58.52%
1.71
15

Betty Rosa - Vera Howard; ThinkSlam58.32%
1.36
16

Albert Folkman - Jacqueline Ives; San Diego BC58.16%
1.18
17
7
Gerald Sullivan - Arthur August; Sun City BC58.04%
1.32
18

Margaret Johnson - James Ward; Sandia57.87%
1.25
19/20

Kenneth Johnson - David Jackson; Bridge4Fun57.64%
0.98
19/20
8
Kenneth Martin - Carol Avenmarg; Bridge4Fun57.64%
1.71

9
Florence Glatt - Carolyn Gevurtz; San Mateo BC57.38%
1.69

10
Jodi Wyss - Deb Kirkendall; Country Bridge57.10%
0.85

11
Dolly Musey - Barbara Fregoso; San Mateo BC57.08%

Tue AM <5 Tables
3.5 Tables

MPsABCNamesScore
2.63
1


Fredy Minter - Lulu Minter; La Fetra79.17%
1.97
2
1
1
Hanan Mogharbel - Linda Stuart; La Fetra56.25%
1.48
3
2
2
Kurt Trieselmann - Ken Bloomfield; La Fetra50.00%

Tue AM Invitational Pairs
14.0 Tables

MPsABCNamesScore
3.45
1
1

Stephanie McCarty - Lorita Spalding; Bridge-4-Fun65.82%
2.59
2
2
1
Stephen Price - Dana Davis; Bridge-4-Fun59.77%
1.94
3
3

Joyce Remsen - Stella Marino Russell; Bridge-4-Fun57.14%
1.46
4
4

Lars Bruun-Andersen - Frances Bruun-Andersen; Bridge-4-Fun57.10%
1.28
5
5
2
Marie Ernst - Susan Powell; Bridge-4-Fun56.85%
0.90
6
6

Bradford Stone - Julie Cardinalli; Bridge-4-Fun55.95%
0.64

3/4
Forrest Lorz - Annie Nielsen; Bridge-4-Fun50.30%
0.56

3/4
Susie Martinez - Karen Pettengill; Bridge-4-Fun50.30%

Tue AM 0-3000 Pairs
22.0 Tables

MPsABCNamesScore
4.50
1


Norman Bloomfield - Tammy Purkin; 750 Bridge66.07%
3.38
2


Ronald Malkin - Irving Klasky; 750 Bridge62.80%
2.53
3


Harold Kahn - Ilene Feinstein; 750 Bridge62.20%
1.90
4


Vera Mandell - Susan Raphael; 750 Bridge59.23%
1.25
5/6


John Gray - Michael Ellis; 750 Bridge57.74%
2.16
5/6
1

David Friedman - Robert Glasser; 750 Bridge57.74%
1.62
2

Yoshie Bell - Daniel Strauss; 750 Bridge57.44%
1.22
3

Marlene Solomon - Alvin Solomon; 750 Bridge57.14%
0.91
4

Doni Sidell - Ray Primus; 750 Bridge55.95%
1.35
5/6
1
Vivian Freedman - Madli Puhvell; 750 Bridge54.76%
0.64
5/6

Leona Frisch - Lilli Kalmenson; 750 Bridge54.76%
1.01

2
Larry Abramson - Dennis Forst; 750 Bridge53.87%
0.76

3
Rosalie Zalis - Len Mendelsohn; 750 Bridge53.57%
0.57

4
Harris Blumenthal - Terry Kinigstein; 750 Bridge50.30%
0.43

5
Helene Levine - Barbara Sampson; 750 Bridge50.00%

Tue AM 0-2200 Pairs
19.0 Tables

MPsABCNamesScore
3.64
1


Peter Sager - Jerry Mednick; Belvedere BC63.99%
2.73
2
1
1
Bruce Innes - Suzanne Johnson; Belvedere BC62.20%
2.05
3


Beverly Bloss - Sunnil Singh; Belvedere BC60.12%
1.49
4/5
2/3
2
Jane Grusby - Helene Warwick; Belvedere BC58.04%
1.49
4/5
2/3

Bill Yeast - Gail Haar; Belvedere BC58.04%
0.88
6/7


Cathie Hayes - Alex Kinas; Belvedere BC55.95%
0.95
6/7
4
3
Bitsy Kosovac - Don Kosovac; Belvedere BC55.95%
0.88
5

David Ganz - Melvin Rosen; Belvedere BC55.65%
0.55
6

Stephen Levinson - Susan MacDonald; Belvedere BC54.17%
0.64

4
Ed Kozlowski - Ken Phillips; Belvedere BC51.79%
0.48

5
Ann Schweichler - Donna Detata; Belvedere BC48.81%

Tue AM 0-750 Pairs
7.0 Tables

MPs7BCNamesScore
1.67
1
1

Barbara Callaway - Anjalie Kulkarni; EZ Bridge Oaks62.70%
1.25
2


Marguerite Primrose - Hetty Eddy; EZ Bridge Oaks59.92%
1.01
3
2

Jane Williamson - C Workman; EZ Bridge Oaks54.76%
0.67
4/6
3/4

Ray Mok - Glenn Chee; EZ Bridge Oaks53.57%
0.54
4/6


Stephanie Booth - Joe Norton; EZ Bridge Oaks53.57%
0.98
4/6
3/4
1
Rita Sturgeon - Barbara Moxley; EZ Bridge Oaks53.57%
0.74

2
Ed Schrenzel - Neville Kirby; EZ Bridge Oaks49.21%

Tue AM 499/NLM Pairs
28.5 Tables

MPsABCNamesScore
3.66
1


Furqan Naeem - Jeanette Bartz; Contra Costa74.40%
2.75
2
1
1
James Kaspar - Jan Waluk; BC Of North County70.71%
2.06
3
2
2
Jim Giroud - James Kraus; Sacramento BC65.09%
1.54
4
3
3
Craig Beatty - Vicki Beatty; BC Of North County64.60%
1.16
5
4
4
James Kaye - Mostafo Eldin; Sacramento BC63.88%
0.87
6
5
5
Jeff Weaver - John Walker; San Jose BC60.84%
0.84
6
6
Diane Goodman - Mary Lou Rock; Sacramento BC59.44%

Tue AM 299ers
14.5 Tables / Based on 13 Tables

MPsABCNamesScore
1.94
1


Jane Perry - Arlo McDowell; Adobe Bridge69.44%
1.46
2


Steve Dell - Jim Vowles; Adobe Bridge63.89%
1.62
3
1
1
Kay Wild - Patricia Mosher; Adobe Bridge60.72%
0.82
4


Suzanne Greenwood - Claudette Perier; Adobe Bridge60.21%
1.22
5
2

Bob Joerger - John Shouldice; East Bay Community56.25%
0.80
6/7
3/4

Monica Deutsch - Pamela Davison; East Bay Community55.83%
0.80
6/7
3/4

David Lee - Marge Black; East Bay Community55.83%
0.74
5
2
Joe Mollica - Tom Kurtin; Adobe Bridge54.96%
0.55
6
3
Marilyn Chilcote - Muriel Roth; East Bay Community54.17%
0.41

4
Taffy Eiff - Mike Berry; Adobe Bridge47.29%

Tue AM 99ers
5.0 Tables

MPsABCNamesScore
1.13
1
1
1
Peter Gannon - Miriam Rooney; Stockton BC63.75%
0.85
2
2

Nelda Smith - Maria Uriz; Stockton BC59.38%
0.64
3
3

Judy Tillinghast - Kathryn Odell; Stockton BC55.00%
0.48
4
4

Jerry Grisler - Aurene Schene; Stockton BC54.38%
0.63

2
Carole Seed - Mikki Kindelberger; Stockton BC49.38%
0.47

3
Mary Westin - Francene Tabak; Stockton BC48.75%

Tue AM Open Pairs Tuesday Morn Session

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.69
1
1
1
Jodi Wyss - Deb Kirkendall; Country Bridge57.10%
1.18
2


Mary Olson - Heather Schooley; Country Bridge56.85%
0.85
3


Edward Texel - Myrna Heimer; Country Bridge55.72%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.69
1


William Curtis - Don Patterson; Country Bridge67.69%
1.18
2


Robert Harward - James Black; Country Bridge62.00%
0.98
3
1

Richard Olson - Amy Blixt; Country Bridge56.15%
0.74
2
1
Pat Salsman - Sandy Coggeshall; Country Bridge49.62%
0.52

2
David Wilson - Michael Hand; Country Bridge45.91%

Section K

MPsABCNamesScore
1.88
1


James McHollan - Ann Wells; Sandia62.50%
1.32
2
1

Margaret Johnson - James Ward; Sandia57.87%
0.94
3
2
1
Paul Harris - Linda Benson; Sandia55.09%
0.66
4


Jerry Keeran - Dorothy O'Brien; Sandia52.78%
0.59
3
2
Jean Meehan - Joanne Keyser; Sandia50.93%
0.42

3
Kaye Hatch - Charmaine Smith; Sandia48.61%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.78
1
1
1
Patricia Barnfield - Shirlee Berger; Bridge Academy II55.56%
1.25
2


Mike Prcic - Gabriella Amadeo; Bridge Academy II54.50%
0.89
3


Gilbert Stinebaugh - Joan Rubin; Bridge Academy II53.70%
0.62
4
2

Mary Jo Isaacs - Pippa Young; Bridge Academy II51.06%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.78
1


Marel Bates - Deborah Levinson; Bridge Academy II61.90%
1.25
2


Steve Gross - Robert Bass; Bridge Academy II61.61%
0.89
3


Howard Cohen - Seymour Zemlyn; Bridge Academy II55.36%
0.98
4
1
1
Sin Orensztein - Margaret Bissell; Bridge Academy II54.76%
0.69
2

Connie Raabe - Teryl Burke; Bridge Academy II49.40%

Section T North-South

MPsABCNamesScore
1.78
1
1

Dennis Uthe - Bill Allgood; Folsom BC58.80%
1.25
2


Ella Bosse - Robert Boggs; Folsom BC56.25%
0.89
3


Richard Wilson - Marvin Arnold; Folsom BC54.63%
0.64
4
2
1
W Keith Thorpe - Charyl Thorpe; Folsom BC51.85%

Section T East-West

MPsABCNamesScore
1.78
1


Gary Soules - William Sanford; Folsom BC60.88%
1.25
2
1

Robert Shiner - Sylvan Karfiol; Folsom BC59.72%
0.89
3


Karen Nelson - Jack Blyskal; Folsom BC57.64%
0.62
4


Laurie Vath - Julius Kerenyi; Folsom BC52.08%
0.64
2

Joe Fischer - Daniel Fong; Folsom BC47.69%
0.59

1
Pam Wilkes - Dwight Curry; Folsom BC40.05%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.78
1
1

Joel Teller - Robert Berger; East Bay Community59.17%
1.25
2


Cathleen Otvos - David Snyder; East Bay Community56.81%
0.89
3


Nick Wiebe - Susan Boyers; East Bay Community52.17%
0.62
4
2

Carol Warren - Carin Caroe; East Bay Community51.25%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.78
1


Mike Bandler - Jerry Weitzner; East Bay Community61.72%
1.25
2
1

Brian Eisenberg - Irwin Lichtblau; East Bay Community58.54%
0.89
3


Thomas Pajak - Ching Chao; East Bay Community57.84%
0.64
4
2

Steven Drucker - Russ Kirschenbaum; East Bay Community55.38%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.69
1


Robert Esch - Gerald Georges; Sun City BC68.40%
1.18
2


Chuck Duke - Lorraine O'Donnell; Sun City BC62.15%
0.85
3
1

Ronald Bell - Patrick Haughey; Sun City BC50.35%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.69
1


Peggy Craig - Ervin Pfeifle; Sun City BC61.61%
1.18
2
1
1
Gerald Sullivan - Arthur August; Sun City BC58.04%
0.85
3
2

Jerald Gershowitz - Philip Dangel; Sun City BC50.89%

Section D North-South

MPsABCNamesScore
2.44
1
1
1
Robyn Lee - Eileen Battat; San Mateo BC58.52%
1.71
2
2
2
Mike Halliday - Marie Horn; San Mateo BC56.92%
1.22
3
3
3
Kathy Wiblin - Geraldine Landers; San Mateo BC55.78%
0.85
4
4
4
Irv Agard - Vaughn Patterson; San Mateo BC53.26%
0.49
5
5
5
Loren Charlton - Jackie Lowenberg; San Mateo BC52.14%
0.41
6
6

Maria Cora Levy - Mark Sorenson; San Mateo BC52.10%

Section D East-West

MPsABCNamesScore
2.44
1
1
1
Madhukar Mehta - Molly Roff; San Mateo BC59.47%
1.71
2
2
2
Florence Glatt - Carolyn Gevurtz; San Mateo BC57.38%
1.22
3
3

Janelle Van Rensselaer - Virginia Zapitz; San Mateo BC57.15%
0.85
4
4
3
Dolly Musey - Barbara Fregoso; San Mateo BC57.08%
0.49
5
5

Bob Johnson - Glenna Cook; San Mateo BC57.03%
0.41
6
6
4
Kit Morse - Sharon Sloan; San Mateo BC56.09%
0.22

5
Marcy Tivol - Marleen Zwiers; San Mateo BC53.94%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.59
1


Bryan Conley - Ed Barad; South Bay BC57.59%
1.11
2


Shirley Chang - Jeff Strutzel; South Bay BC56.64%
0.80
3


Arlene Greengard - Gerri Carlson; South Bay BC52.92%
0.79
1
1
Kathy Keller - Marie Lynch; South Bay BC49.85%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.59
1


Steve Mager - Luis Gamio-Klapic; South Bay BC59.43%
1.11
2


Frances Israel - Mike Savage; South Bay BC58.59%
0.80
3


Viktor Tong - Alfred Lee; South Bay BC56.90%
0.85
1

Jim Jensen - Hank Sheehan; South Bay BC48.76%
0.60
2

Jean Futami - Jack Stewart; South Bay BC44.14%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.59
1


Joanne Merry - John Jefferson; Sacramento BC61.31%
1.11
2


Eileen Ojakangas - Stephen Fuerst; Sacramento BC58.33%
0.80
3


Anne Christensen - Ali Topcu; Sacramento BC52.38%
0.79
1

Bonnie Hurley - Dorothy McDermott; Sacramento BC50.89%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.59
1


Steve Kolodney - Rich Perry; Sacramento BC69.64%
1.11
2
1
1
Richard Fabbre - David Whitman; Sacramento BC51.19%
0.80
3
2
2
Eileen Hayes - Marc Grunseth; Sacramento BC50.60%

Section E North-South

MPsABCNamesScore
2.44
1
1
1
Jana Cushman - Steve Carr; ThinkSlam62.91%
1.71
2


Gabriella Bowling - Doreen Hornback; ThinkSlam61.90%
1.22
3
2
2
Karen Rice - Sheryl Johnson; ThinkSlam58.86%
0.85
4
3
3
Ann Wainright - John Wainright; ThinkSlam56.89%
0.53
5
4
4
Sharon Humphreys - Patricia Murray; ThinkSlam55.10%
0.41
6
5

Mary Radin - Sue Fikes; ThinkSlam54.91%
0.25
6

Stephen Lubeck - Carl Brunsting; ThinkSlam53.30%

Section E East-West

MPsABCNamesScore
2.44
1


Joseph Chui - Fung Bao; ThinkSlam59.54%
1.71
2
1

Betty Rosa - Vera Howard; ThinkSlam58.32%
1.22
3
2

David Crosley - Karen Kulander; ThinkSlam54.13%
0.85
4
3

Carole Ringoen - Sharon Legallet; ThinkSlam54.11%
0.98
5
4
1
Robert Crosby - Drew Donovan; ThinkSlam54.06%
0.69
6
5
2
Peter Coebergh - Michael Atherton; ThinkSlam53.59%
0.24
6

Eusebio Menezes - Eunice Menezes; ThinkSlam53.26%
0.49

3
Judi Gentry - Donald Vance; ThinkSlam53.25%
0.34

4
Haskell Harris - Edward Schmitt; ThinkSlam49.60%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.59
1


Loretta Bromberg - Robert Sampson; Pickleweed BC63.10%
1.11
2


H Vince Mueller - Gene Simpson; Pickleweed BC52.68%
0.80
3
1

David Blohm - Maud Nerman; Pickleweed BC50.89%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.59
1


Robert Thomson - Ingrid Purcell; Pickleweed BC59.82%
1.11
2


Ellen Schiller - Bruce Noda; Pickleweed BC56.25%
0.80
3


Tracey Bauer - Arti Bhargava; Pickleweed BC52.08%
0.73
1

Jane Frost - Hari Ramani; Pickleweed BC47.62%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.59
1
1

Jacqueline Kovnat - Melvin Kovnat; Pleasant Valley59.38%
1.11
2


Ken Thompson - Sara Carlson; Pleasant Valley58.43%
0.80
3
2
1
Kirit Dharia - Taru Dharia; Pleasant Valley53.87%
0.48

2
Billy Blanchard - Lenore Coradi; Pleasant Valley46.13%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.59
1
1
1
Gary Comer - James Babich; Pleasant Valley63.24%
1.11
2


Bob Gruber - Linda Gruber; Pleasant Valley58.53%
0.80
3


Larry Pelletier - Marilyn Brett; Pleasant Valley52.28%
0.64
2

Dennis Charles - Floyd Richards; Pleasant Valley48.81%

Section M North-South

MPsABCNamesScore
2.72
1


Paul Darin - Barbara Blake; San Diego BC63.65%
1.90
2


Mac Busby - Cameron Cotton; San Diego BC61.98%
1.36
3


Jim Johnsen - Marilyn Kalabsa; San Diego BC61.78%
0.95
4


Elizabeth Poplawsky - Ken Batko; San Diego BC57.91%
1.34
5
1

Rochelle Braunstein - Michael Kohn; San Diego BC55.25%
0.94
6
2
1
Susan Ehrhardt - Jane McGill; San Diego BC54.35%
0.39
7


Marianne Klayman - Kathleen Byrne; San Diego BC52.88%
0.67
8
3

Raghubir Mathur - Michael Kole; San Diego BC52.23%
0.47
4

Jane Petering - Julie Halliday; San Diego BC51.34%
0.27
5

Gigette Caldwell - Ursula Pardo; San Diego BC50.10%
0.52

2
Beth Ott - Darlene Morell; San Diego BC49.75%

Section M East-West

MPsABCNamesScore
2.72
1


Wirt Gilliam - Sam Madison-Jammal; San Diego BC66.80%
1.90
2
1

Marjorie O'Malley - Charles O'Malley III; San Diego BC61.26%
1.36
3
2

Albert Folkman - Jacqueline Ives; San Diego BC58.16%
0.95
4


Andrew Loh - Nathan McCay; San Diego BC57.90%
0.73
5
3

Anita Reiss - Donald Davidson; San Diego BC56.57%
0.51
6
4

Rodolfo Veinbergs - John Forrest; San Diego BC55.88%
0.39
7


Ronald Huffaker - Mary Huffaker; San Diego BC51.86%
0.34
8


Robin Rodger - Belton Allen; San Diego BC51.76%
0.79
5
1
Manu Chaganlal - Merle Schneidewind; San Diego BC50.58%
0.24
6

Barbara Rozansky - Isabelle Wasserman; San Diego BC47.87%
0.55

2
Karen Hunt - Aileen Emer; San Diego BC46.80%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.59
1
1
1
Wanwan Ren - Qing Lu; San Jose BC65.18%
1.11
2


Patricia Hannah - Paul Nelson; San Jose BC52.38%
0.80
3
2

Kathleen Keener - Terry Ahern; San Jose BC48.21%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.59
1
1

Laura Walters - Anne Bossange; San Jose BC59.82%
1.11
2


Paul Lee - Y.E. Chen; San Jose BC57.14%
0.80
3


Frances Dickman - Diane Shannon; San Jose BC56.55%
0.64
2

Carole Dietz - Joanne Cornbleet; San Jose BC49.40%
0.59

1
Jackie Hiatt - Don Morin; San Jose BC45.83%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.78
1
1

Pamela Benz - Peter Andrews; Bridge4Fun58.80%
1.25
2
2

Kenneth Johnson - David Jackson; Bridge4Fun57.64%
0.89
3


Richard Wasserstrom - Ann Ottenberg; Bridge4Fun52.78%
0.49
4/5


Richard Hill - Malcolm Sprott; Bridge4Fun52.55%
0.49
4/5


Mick Friedberg - Ken Llacera; Bridge4Fun52.55%
0.64

1
John Benich - Gary Oing; Bridge4Fun48.38%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.78
1


Heather MacGregor - James Slinger; Bridge4Fun67.13%
1.25
2


Steve Hubbell - Lani Ray; Bridge4Fun59.49%
0.98
3
1
1
Kenneth Martin - Carol Avenmarg; Bridge4Fun57.64%
0.69
4
2

Vincent McLoughlin - Joanne Wicker; Bridge4Fun51.62%
0.48

2
Robert Johnson - Lester Loops; Bridge4Fun50.46%

Tue AM <5 Tables Tuesday Morn Session

Section A

MPsABCNamesScore
1.59
1


Fredy Minter - Lulu Minter; La Fetra79.17%
1.11
2
1
1
Hanan Mogharbel - Linda Stuart; La Fetra56.25%
0.80
3
2
2
Kurt Trieselmann - Ken Bloomfield; La Fetra50.00%

Tue AM Invitational Pairs Tuesday Morn Session

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.28
1
1

Joyce Remsen - Stella Marino Russell; Bridge-4-Fun57.14%
0.90
2


Norman Wyatt - Sharon Bahry; Bridge-4-Fun54.46%
0.64
3


Gilbert Ramirez - Sandy Powell; Bridge-4-Fun51.49%
0.48
2

Bobbi Kornbluth - Jenny Garcia; Bridge-4-Fun50.60%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.28
1
1
1
Marie Ernst - Susan Powell; Bridge-4-Fun56.85%
0.90
2
2

Bradford Stone - Julie Cardinalli; Bridge-4-Fun55.95%
0.64
3
3

Forrest Lorz - Annie Nielsen; Bridge-4-Fun50.30%

Section B North-South

MPsABCNamesScore
1.28
1
1

Stephanie McCarty - Lorita Spalding; Bridge-4-Fun65.82%
0.90
2
2

Lars Bruun-Andersen - Frances Bruun-Andersen; Bridge-4-Fun57.10%
0.64
3


Caesar Deangelo - John Swanson; Bridge-4-Fun49.70%
0.45

1
Paul Ferber - Joanne Onstine-Dill; Bridge-4-Fun49.65%

Section B East-West

MPsABCNamesScore
1.28
1
1
1
Stephen Price - Dana Davis; Bridge-4-Fun59.77%
0.90
2
2

Diane Todd - Marie-France Ghent; Bridge-4-Fun55.86%
0.64
3
3

Kathy Lane - Harriet Hughes; Bridge-4-Fun50.35%

Tue AM 0-3000 Pairs Tuesday Morn Session

Section A North-South

MPsABCNamesScore
1.48
1


Norman Bloomfield - Tammy Purkin; 750 Bridge66.07%
1.04
2
1

Marlene Solomon - Alvin Solomon; 750 Bridge57.14%
0.74
3


Dwight Hunt - Pete Amdisen; 750 Bridge55.65%
0.53
4
2

Roz Glazer - Miriam Bental; 750 Bridge48.81%
0.48

1
Phyllis Schroeder - Morris Cody; 750 Bridge45.54%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
1.48
1


Vera Mandell - Susan Raphael; 750 Bridge59.23%
1.04
2


John Gray - Michael Ellis; 750 Bridge57.74%
0.75
3
1

Yoshie Bell - Daniel Strauss; 750 Bridge57.44%
0.52
4


Phillip Calloway - Gary Baxley; 750 Bridge55.65%
0.56
2
1
Larry Abramson - Dennis Forst; 750 Bridge53.87%
0.39

2
Helene Levine - Barbara Sampson; 750 Bridge50.00%

Section B North-South

MPsABCNamesScore
1.48
1


Harold Kahn - Ilene Feinstein; 750 Bridge62.20%
1.04
2


Debora Stein - Bobbe Korbin; 750 Bridge56.85%
0.64
3/4
1/2
1
Vivian Freedman - Madli Puhvell; 750 Bridge54.76%
0.64
3/4
1/2

Leona Frisch - Lilli Kalmenson; 750 Bridge54.76%

Section B East-West

MPsABCNamesScore
1.48
1


Ronald Malkin - Irving Klasky; 750 Bridge62.80%
1.04
2
1

David Friedman - Robert Glasser; 750 Bridge57.74%
0.74
3
2

Doni Sidell - Ray Primus; 750 Bridge55.95%
0.52
4


Larry Kussin - Paul Endler; 750 Bridge50.89%
0.56
3
1
Harris Blumenthal - Terry Kinigstein; 750 Bridge50.30%
0.31
4

Sharyn Miller - Cheri Bitar; 750 Bridge50.00%
0.39

2
Bonnie Apfelbaum - Susan Shane Schwab; 750 Bridge47.92%

Tue AM 0-2200 Pairs Tuesday Morn Session

Section W North-South

MPsABCNamesScore
1.26
1
1
1
Jane Grusby - Helene Warwick; Belvedere BC58.04%
0.88
2


Cathie Hayes - Alex Kinas; Belvedere BC55.95%
0.63
3
2

Gwen Toso - Verona Cormack-Thomson; Belvedere BC53.57%
0.44
4


Hannah Kishi - Linda Fong; Belvedere BC52.68%
0.42
3

Ed Talmus - Diane Howard; Belvedere BC50.00%
0.44

2
Christine Koehler - Judith Leedy; Belvedere BC48.51%

Section W East-West

MPsABCNamesScore
1.26
1
1

Bill Yeast - Gail Haar; Belvedere BC58.04%
0.88
2
2

David Ganz - Melvin Rosen; Belvedere BC55.65%
0.63
3
3
1
Ed Kozlowski - Ken Phillips; Belvedere BC51.79%
0.44
4


Judy Mark - Patricia Rothenberg; Belvedere BC51.49%
0.41

2
Ann Schweichler - Donna Detata; Belvedere BC48.81%

Section Y North-South

MPsABCNamesScore
1.19
1


Beverly Bloss - Sunnil Singh; Belvedere BC60.12%
0.83
2
1
1
Bitsy Kosovac - Don Kosovac; Belvedere BC55.95%
0.51
3/4


Nancy Wieger - James Washburn; Belvedere BC54.17%
0.55
3/4
2

Stephen Levinson - Susan MacDonald; Belvedere BC54.17%

Section Y East-West

MPsABCNamesScore
1.19
1


Peter Sager - Jerry Mednick; Belvedere BC63.99%
0.83
2
1
1
Bruce Innes - Suzanne Johnson; Belvedere BC62.20%
0.60
3


Kirsten Wibroe - Anne Herner; Belvedere BC54.46%
0.42
4


Deborah Levine - Gerald Levine; Belvedere BC52.38%
0.55
2

Gail Miller - Michael Goldblatt; Belvedere BC47.92%

Tue AM 0-750 Pairs Tuesday Morn Session

Section Q North-South

MPs7BCNamesScore
0.84
1
1

Barbara Callaway - Anjalie Kulkarni; EZ Bridge Oaks62.70%
0.51
2/3
2

Ray Mok - Glenn Chee; EZ Bridge Oaks53.57%
0.51
2/3


Stephanie Booth - Joe Norton; EZ Bridge Oaks53.57%
0.45

1
Ed Schrenzel - Neville Kirby; EZ Bridge Oaks49.21%

Section Q East-West

MPs7BCNamesScore
0.84
1


Marguerite Primrose - Hetty Eddy; EZ Bridge Oaks59.92%
0.63
2
1

Jane Williamson - C Workman; EZ Bridge Oaks54.76%
0.49
3
2
1
Rita Sturgeon - Barbara Moxley; EZ Bridge Oaks53.57%

Tue AM 499/NLM Pairs Tuesday Morn Session

Section A North-South

MPsABCNamesScore
0.94
1


Clare Smith - Faith Greenberg; Contra Costa60.12%
0.57
2/3


Susan Schlicht - Greta Westeson; Contra Costa53.87%
0.57
2/3


Sam Earnhardt - Edwin Gunn; Contra Costa53.87%
0.33
4


Pat O'Neil - Susan O'Neil; Contra Costa53.57%
0.56
1
1
Chuck Silva - Wendy Schwartz; Contra Costa51.79%
0.39
2

Joyce Ellenberg - Vijaya Kamath; Contra Costa51.49%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
0.94
1


Furqan Naeem - Jeanette Bartz; Contra Costa74.40%
0.68
2
1

Audrey Fujie - Joan Pierce; Contra Costa58.33%
0.53
3
2
1
Dean Ruddell - Terry Wassmann; Contra Costa55.95%
0.34
4
3

Jeanne McEwan - Robert McEwan; Contra Costa52.38%
0.37

2
Richard Marchick - Peter Wickens; Contra Costa50.00%

Section D North-South

MPsABCNamesScore
0.84
1
1
1
Diane Goodman - Mary Lou Rock; Sacramento BC59.44%
0.59
2
2
2
Rick Van Pelt - Vicki Neese; Sacramento BC59.12%
0.42
3
3
3
David Nemzek - Joe Dobrowolski; Sacramento BC55.44%

Section D East-West

MPsABCNamesScore
0.84
1
1
1
Jim Giroud - James Kraus; Sacramento BC65.09%
0.59
2
2
2
James Kaye - Mostafo Eldin; Sacramento BC63.88%
0.42
3
3
3
Nita Kyle - Judy Koch; Sacramento BC58.21%

Section A North-South

MPsABCNamesScore
0.80
1
1
1
James Kaspar - Jan Waluk; BC Of North County70.71%
0.56
2
2

Susan Van Cott - Sue Halfaker; BC Of North County56.59%
0.40
3
3

Jack Herbert - Carolyn Mathur; BC Of North County54.17%
0.37

2
Nerice Kaufman - Fred Kaufman; BC Of North County48.49%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
0.80
1
1
1
Craig Beatty - Vicki Beatty; BC Of North County64.60%
0.56
2
2
2
Deepak Vora - Jack Stanley; BC Of North County55.87%
0.40
3


Ken Patrick - Trish Frinell; BC Of North County53.49%

Section B

MPsABCNamesScore
0.84
1
1
1
Jeff Weaver - John Walker; San Jose BC60.84%
0.59
2
2

Jean Myers - Mary Thomas; San Jose BC57.67%
0.42
3
3
2
Laddie Petrucha - E. Margherone; San Jose BC52.65%

Tue AM 299ers Tuesday Morn Session

Section A North-South

MPsABCNamesScore
0.84
1
1
1
Kay Wild - Patricia Mosher; Adobe Bridge60.72%
0.59
2


Suzanne Greenwood - Claudette Perier; Adobe Bridge60.21%
0.49
3
2
2
Joe Mollica - Tom Kurtin; Adobe Bridge54.96%
0.35
4
3

Frances Gordon - Ken Peoples; Adobe Bridge49.87%

Section A East-West

MPsABCNamesScore
0.84
1


Jane Perry - Arlo McDowell; Adobe Bridge69.44%
0.59
2


Steve Dell - Jim Vowles; Adobe Bridge63.89%
0.62
3
1

Anita Froehlich - Sandra Gaskill; Adobe Bridge49.67%
0.43
4
2

Carl Traver - Donald Stenquist; Adobe Bridge45.69%
0.43

1
Lois Sheering - Sheila Henry; Adobe Bridge38.22%

Section B North-South

MPsABCNamesScore
0.63
1
1

Bob Joerger - John Shouldice; East Bay Community56.25%
0.44
2
2
1
Marilyn Chilcote - Muriel Roth; East Bay Community54.17%

Section B East-West

MPsABCNamesScore
0.54
1/2
1/2

Monica Deutsch - Pamela Davison; East Bay Community55.83%
0.54
1/2
1/2

David Lee - Marge Black; East Bay Community55.83%

Tue AM 99ers Tuesday Morn Session

Section A

MPsABCNamesScore
0.75
1
1
1
Peter Gannon - Miriam Rooney; Stockton BC63.75%
0.53
2
2

Nelda Smith - Maria Uriz; Stockton BC59.38%
0.38
3
3

Judy Tillinghast - Kathryn Odell; Stockton BC55.00%
0.26
4
4

Jerry Grisler - Aurene Schene; Stockton BC54.38%
0.36

2
Carole Seed - Mikki Kindelberger; Stockton BC49.38%
0.26

3
Mary Westin - Francene Tabak; Stockton BC48.75%